Řemeslné trhy

 

Prodejní stánek – pojízdná sklárna

 

    Prakticky od počátku mého podnikání, od roku 1988, jsem své výrobky prodával na různých tržištích. Od roku 1992 jsem pak prodej rozšířil i o předvádění výroby. Nejprve v plátěném stánku, ale k vůli problémům s větrem a některými návštěvníky, se stabilita plátěného stánku jevila jako nedostatečná. Proto jsem si navrhl a sestrojill dílnu jako přívěs za auto. Pro profesionální práci je potřeba i profesionálního zázemí stabilního a dobře vybaveného stánku

    Pro provoz sklářského pracoviště a zpracování skloviny SIMAX je zapotřebí kromě Propan-butanu i kyslík a v některých situacích i stlačený vzduch. Dále, vzhledem k prašnosti prostředí na trhu, je pro mě nezbytné si z rukou smývat prach, aby mi sklo v rukou „neklouzalo“.

    Celá konstrukce je podřízena požadavku aby byla přijatelná i pro historické řemeslné trhy u nás i v zahraničí a zároveň umožňovala předvádět zpracování skla foukáním nad kahanem. Dalšími požadavky pak je dobrá stabilita ve větru, pracoviště v závětří a ochrana před deštěm. V neposlední řadě pak možnost ve stánku přebývat při vícedenních akcích.

    Koncepce stánku je řešena jako přívěs za osobní auto, proto musím mít možnost jej až na místo autem dotáhnout. Žádné schody na cestě, ale chodníkový obrubník nevadí.

    Rozměry samotného stánku jsou 3x2 metry, ale vzhledem k oji potřebuji pro umístění plochu 4x2 metry. Výška stánku je pak 2,5m a váha cca 750kg. Zároveň bych prosil o co nejrovnější terén.

    Připojení na elektriku není nezbytné, ale je-li k dispozici, pak pro osvětlení a malý kompresorek potřebuji 230V/100W.

 

Součástí mého předvádění práce sklofoukače je pak možnost sklářské dílny pro děti a dospělé. Ukážu jim jak si mohou zkusit nafouknout skleněnou kuličku a tu si pak odnesou s sebou domu.